No menu items!

janusz bugajski

Vuçiç dhe Putin po luajnë me kartën e Kosovës për kriza të reja në Ballkan, thotë Bugajski

Njohësi i çështjeve të Ballkanit Perëndimor, Janusz Bugajski deklaroi se Rusia e sheh Ballkanin si një aset strategjik ku mund të minojë rolin e institucioneve perëndimore dhe të pretendojë se NATO ka dështuar të sigurojë stabilitet. Për median boshnjake Istraga, Bugajski...

Moska po planifikon luftën tjetër Ballkanike

Nga: Janusz Bugajski Administrata Biden e ka përqendruar politikën e saj të jashtme në kundërshtimin e rritjes së Kinës si fuqi. Një konsensus dypartiak është shfaqur në Uashington se Kina është kundërshtari më i rrezikshëm global i Amerikës. Dhe në...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img