Wednesday, June 7, 2023

greve

Mësuesit kërkojnë 100 euro shtesë, qeveria ofron 50, vijon greva në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe kryetari i Sinsikatës së Arsimit, Rrahman Jashari nuk kanë gjetur zgjidhje, në lidhje me kërkesat e arsimtarëve. “Euronews Albania” mëson se pas takimit që zgjati më shumë se 2 orë, ata nuk gjetën gjuhën...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Hidhet në erë me eksploziv bankomati në Shkup

Një bankomat në komunën “Butel” të Shkupit në Maqedoninë e Veriut është hedhur në erë me eksploziv. Sipas ministrisë së...
- Advertisement -spot_img