Wednesday, June 7, 2023

frpd

Këlliçi: FRPD nuk harron themeluesin dhe liderin e saj historik

Kryetari i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi në krahë të ish kryeministrit Sali Berishës në “Foltore” është shprehur se nuk kishte sesi të mungonte sot. Ai ka falenderuar të gjithë që e kanë mbështetur, duke thënë se falë...

Një tjetër deputet i bashkohet Berishës, ja pse Basha shpalli zgjedhjet në FRPD

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ditën e sotme shpalli zgjedhjet në Forumin Rinor të kësaj force politike, duke hequr kryetarin aktual, Belind Këlliçi, i cili është deputet në Parlament. Sipas disa burimeve, mësohet se kjo lëvizje e Bashës u...

Berisha mbledh Kuvendin Kombëtar, Basha hap garën për zgjedhjet në FRPD

Në një kohë kur ka një përplasje të fortë brenda PD-së, ku Berisha ka nisur lëvizjen për rrëzimin e Bashës, ky i fundit ka nisur procesin për zgjedhjet në Forumin Rinor të PD-së. Sipas njoftimit të PD-së, bëhet e ditur...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Lionel Messi trasnferohet te Inter Miami

Lionel Mesi ka zyrtarizuar të ardhmen e tij, që nuk do të jetë përsëri te Barcelona, por as te...
- Advertisement -spot_img