Wednesday, June 7, 2023

financim

‘Thashethem’, Gazment Bardhi për financimin rus në Partinë Demokratike

Deputeti i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi e ka cilësuar thashethem, lajmin e publikuar në mediat e huaja, sipas të cilave Rusia ka financuar këtë parti politike me 500 mijë dollarë në vitin 2017. Në një deklaratë për mediat nga ambientet e...

Rusia financoi Partinë Demokratike me 500 mijë dollarë në vitin 2017

Rusia ka transferuar në mënyrë të fshehtë mbi 300 milionë dollarë për parti politike, drejtues dhe politikanë të huaj në mbi 24 vende të botës, duke nisur nga viti 2014. Lajmin e bëjnë të ditur burime të administratës amerikane, të...

SHBA: Rusia ka shpenzuar 300 mln dollarë për të ndikuar politikisht në mbi 24 shtete

SHBA pretendon se Rusia ka shpenzuar fshehurazi më shumë se 300 milionë dollarë që nga viti 2014 për të ndikuar tek politikanët në më shumë se 24 vende. Pretendimi i Departamentit të Shtetit bazohet në një vlerësim të deklasifikuar të...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Hidhet në erë me eksploziv bankomati në Shkup

Një bankomat në komunën “Butel” të Shkupit në Maqedoninë e Veriut është hedhur në erë me eksploziv. Sipas ministrisë së...
- Advertisement -spot_img