Wednesday, June 7, 2023

enkelejd alibeaj

Presidenti duhet të zgjidhet në tre raundet e para, sipas Alibeajt

Deputeti demokrat Enkelejd Alibeaj thotë se Presidenti i Republikës duhet të zgjidhet në tre raundet e para, ku së paku duhen 84 vota. Në një deklaratë për mediat pas mbarimit të seancës plenare, Alibeaj u shpreh se vetëm në këtë...

Vota transparente dhe gara reale përcaktojnë bashkimin e PD-së, thotë Alibeaj

Kryetari i Grupit Parlamentar i PD-së, Enkelejd Alibeaj deklaroi se bashkimi i demokratëve duhet të bëhet mbi disa vlera, si vota transparente dhe gara reale brenda partisë. Në një deklaratë për mediat në ambientet e jashtme të Parlamentit, Alibeaj u...

Berisha flet pas incidentit me Alibeajn: Ishte keqkuptim, nuk e shtyva

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për herë të parë pas incidentit që  i bëri Enkelejd Alibeajt, të cilin e shtyu nga foltorja e Kuvendit, gjatë kohës që ai po merrte fjalën, duke sjellë kështu dhe ndërprerjen e seancës plenare. Berisha...

Berisha largon Alibeajn nga foltorja e Kuvendit

Një moment i sikletshëm ka ndodhur në Kuvend mes Sali Berishës dhe Enkelejd Alibeajt. Pasi kryeministri Edi Rama deklaroi nga foltorja e parlamentit se maxhoranca do të ndërpresë çdo marrëdhënie me Partinë Demokratike nëse në krye të saj do...

Alibeaj: Platforma për bashkimin mbështetet nga shumica e Grupit Parlamentar

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj shpalosi platformën me të cilën sipas tij, do të bëhet i mundur bashkimi i demokratëve. Gjatë një konference për mediat, Alibeaj u shpreh se kjo platformë mbështetet nga shumica e Grupit...

Berisha i kërkon Alibeajt dorëheqjen nga drejtimi i Grupit Parlamentar

Ish-kryeministri Sali Berisha, i ka kërkuar dorëheqjen Enkelejd Alibejat nga posti i Grupit Parlametar të Partisë Demokratike. Burime për “Euronews Albania”, bëjnë me dije se Berisha ka kundërshtuar vendimin e Alibeajt për të ankimuar në gjykatë Kuvendin e 17 Korrikut...

Gjykata njohu Kuvendin e PD të 11 Dhjetorit, Alibeaj: Do ta ankimojmë

Kryetari i komanduar i Partisë Demokratike Enkelejd Alibeaj e ka konsideruar skandaloz vendimin e gjyqtarit Agron Zhukri që ka njohur ligjërisht Kuvendin e 11 Dhjetorit 2021 të Komisionit të Rithemelimit. Në një komunikim për mediat, Alibeaj tha se gjyqtari ka...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Lionel Messi trasnferohet te Inter Miami

Lionel Mesi ka zyrtarizuar të ardhmen e tij, që nuk do të jetë përsëri te Barcelona, por as te...
- Advertisement -spot_img