No menu items!

edi rama

‘Kam vulën dhe siglën’, Berisha: Rama të vijë në debat përballë meje

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se do të hyjë në zgjedhjet lokale që do të mbahen më 14 maj, ku nënvizoi se ka vulën, flamurin dhe siglën e kësaj force politike. Në një deklaratë për mediat nga selia...

Berisha: Fusha e mbetjeve në Sharrë u shndërrua në minierë floriri për Ramën

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka akuzuar kryeministrin Edi Rama, në lidhje lidhje me inceneratorin e Tiranës. Në një deklaratë për mediat nga selia blu, Berisha u shpreh se Rama është kreu i një organizate kriminale dhe shtoi se...

Rama në Forumin e Davosit: Shqipëria ende po përballet me sulm kibernetik

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Zvicër, ku po merr pjesë në Forumin Ekonomik të Davosit. Gjatë fjalës së tij, Rama u shpreh se sulmi kibernetik nga Irani ishte shumë i rëndë, teksa nënvizoi se ditë pas dite ka sulme kibernetike...

Berisha akuzon Ramën: Organizoi atentatin ndaj meje, s’e kontrollon dot opozitën

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka vijuar me akuzat në drejtim të kryeministrit Edi Rama, në lidhje me sulmin ndaj tij në protestën e 6 dhjetorit, ku u qëllua me grusht nga një qytetar. Gjatë fjalës së tij në...

‘Rama e flaku si limon i shtrydhur’, Berisha flet për largimin e Yuri Kim-it

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka reaguar në lidhje njoftimin e Ministrisë së Jashtme, sipas së cilës, kanë filluar procedurat për zëvendësimin e ambasadores amerikane, Yuri Kim. Në një deklaratë për mediat nga selia blu, Berisha u shpreh se...

Berisha akuza Ramës: Nxorri një frikacak të gjuante, por kauza nuk vdes kurrë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka akuzuar sërish kryeministrin Edi Rama, në lidhje me sulmin që ndodhi ndaj tij në protestë më 6 dhjetor, ku një qytetar e goditi me grusht në fytyrë. Në fjalën e tij në kuvendin...

‘Po diskutohet një plaçkitje’, Berisha: Rama, 60% të aksioneve në Portin e Durrësit

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha e konsideron plaçkitje projektin për Portin e ri turistik të Durrësit. Gjatë fjalës së tij në seancën në Kuvend, Berisha u shpreh se kryeministri Edi Rama kërkon të shndërrojë në pronë dhe pasuri personale,...

‘Rama një tradhtar’, Meta: E ndjek protestën nga charteri, do shkojë para drejtësisë

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta e ka cilësuar një tradhtar kryeministrin Edi Rama, i cili sipas tij, punon kundër interesave të vendit. Gjatë fjalës së tij në protestën e opozitës, Meta u shpreh se Rama po e ndjek...

‘Shqiptarët po ikin’, Meta: Rama u vrau shpresën, nesër është ora e llogaridhënies

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta thotë se shqiptarët po ikin, pasi kryeministri Edi Rama u ka vrarë shpresën. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Meta, duke iu referuar një raporti ku thuhet se 53% e fuqisë punëtore në...

Berisha: Projekti në Portin e Durrësit, aferë Rama-Vuçiç

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se projekti për Portin e ri të Durrësit, është një aferë korruptive e kryeministrit Edi Rama dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiç. Gjatë fjalës së tij në seancën plenare në Kuvend, Berisha nënvizoi se...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img