No menu items!

dialog

Vuçiç: Nuk kam çfarë të dialogoj me Kurtin, për sa kohë ai është kryeministër

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç deklaroi se nuk ka çfarë të dialogojë me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti për sa kohë ai do të qëndrojë në krye të qeverisë. Vuçiç u shpreh i shqetësuar për papërgjegjshmërinë e Kurtit, teksa shtoi...

A do të jetë njohja e Kosovës pjesë e dialogut në Bruksel? Përgjigjet Lajçak

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Prishtinë-Beograd, Miroslav Lajçak ka folur në lidhje me dialogun mes dy vendeve në Bruksel, nëse njohja e Kosovës do të jetë temë e bisedimeve të ardhshme. Ai në një intervistë për mediat në...

Borrell: Prishtina dhe Beogradi t’i kthehen dialogut

Palët duhet të kthehen në tavolinën e bisedimeve, tha më 1 dhjetor Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikë të Jashtme, Josep Borrell, derisa foli rreth dialogut mes Kosovës dhe Serbisë nga Riga e Letonisë ku po mbahet takimi...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img