Wednesday, June 7, 2023

beograd

Dy të plagosur nga sulmi me thikë në qendër të Beogradit, arrestohet autori

Dy persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një sulmi në kryeqytetin e Serbisë, Beograd. Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Admirala Geprata”, ku një burrë sulmoi me thika disa persona, ku dy mbetën të plagosur, shkruan Euronews Serbia. Sipas informacioneve paraprake,...

Morëm më të mirën e mundshme nga marrëveshja me Prishtinën, thotë Vuçiç

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç deklaroi se marrëveshja mes Beogradit dhe Prishtinës për dokumentet është verbale dhe se u arrit të merrej më e mirë nga vendi i tij. Vuçiç theksoi se arritja e marrëveshjes nuk nënkupton se njeh Kosovën...

Beograd/ Mijëra serbë në mbështetje të Rusisë

Një numër tepër i lartë qytetarësh serbë janë grumbulluar mbrëmjen e sotme në rrugët kryesorë të Beogradit në Serbi. Turma e madhe e njërëzve është mbledhur për të mbështëtur aleatin e tyre historik, Rusinë. Mijëra vetë “vërshuan” në rrugë duke...

Kurti: Beogradi dëshiron ta ketë një shtet në Kosovë

Kryeministri i Kosovës flet në një intervistë ekskluzive për DW për Asociacionin e Komunave Serbe, rrezikun e bosnjëzimit të Kosovës, dialogun me Serbinë dhe për “Open Balkan” ndaj të cilit është kategorisht kundër. DW: Zoti Kurti, ju keni disa muaj...

Shqipëria e Madhe? Ja si përgjigjet Rama në Beograd

Kryeministri Edi Rama është shprehur i bindur se ''Ballkani i Hapur ''do të jetë në pjesën më të shndritshme të historisë. Gjatë bashkëbisedimit me gazetarët shqiptarë në Beograd pas konferencës së përbashkët me liderët e tre vendeve të Ballkanit të...

Video/ Serbët heqin flamurin shqiptar nga rrugët e Beogradit

Një grup të rinjsh në Beograd kanë hequr flamurin shqiptar nga rrugët e kryeqytetit serb. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së dielës, ku të rinjtë më pas kanë postuar dhe një video në rrjetet sociale.  Mediat serbe raportojnë se flamuri shqiptar...

”Ballkani i Hapur”/ Rama vizitë në Beograd, takim me Vuçiç dhe Zaev

Kryeministri Edi Rama do të jetë në Serbi në datat tre dhe katër nëntor, në kuadër të një tjetër takimi për nismën Ballkani i Hapur”. Sipas informacioneve, mësohet se bashkë me kryeministrin Rama në Serbi, në të njëjtat data...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Hidhet në erë me eksploziv bankomati në Shkup

Një bankomat në komunën “Butel” të Shkupit në Maqedoninë e Veriut është hedhur në erë me eksploziv. Sipas ministrisë së...
- Advertisement -spot_img