Wednesday, June 7, 2023

belinda balluku

Balluku: Dy parqe fotovoltaike do të ndërtohen në Korçë

Dy parqe fotovoltaike do të ndërtohen në Korçë dhe investimi do të jetë tërësisht privat. Lajmin e bëri të ditur ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit të Ministrave. “Kemi miratuar sot dy parqe fotovoltaike...

Balluku: Tregtarët e karburanteve sot nuk kanë fitim

Pas protestave të shumta të qytetarëve, qeveria vendosi të krijojë Bordin Kombëtar për Administrimin e Karburantit, në mënyrë që të kishte monitorim mbi çmimin e naftës dhe të nënprodukteve të saj. Në mbledhjen e fundit, Bordi vendosi se çmimi i...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Lionel Messi trasnferohet te Inter Miami

Lionel Mesi ka zyrtarizuar të ardhmen e tij, që nuk do të jetë përsëri te Barcelona, por as te...
- Advertisement -spot_img