Wednesday, June 7, 2023

belind kellici

Zbardhet SMS/ Ja çfarë i shkruante Meta më 8 janar deputetit të PD

Presidenti Ilir Meta gjatë një konference për mediat ka komentuar protestën e 8 Janarit në selinë e Partisë Demokratike. Gjatë fjalës së tij, Meta zbuloi edhe bisedën që kishte pasur me Belind Këlliçin që në momentin që kishte parë...

Këlliçi: FRPD nuk harron themeluesin dhe liderin e saj historik

Kryetari i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi në krahë të ish kryeministrit Sali Berishës në “Foltore” është shprehur se nuk kishte sesi të mungonte sot. Ai ka falenderuar të gjithë që e kanë mbështetur, duke thënë se falë...

Berisha tregon ”prapaskenat”: Basha në 2017 kishte frikë nga Belindi se mos i zinte vendin

Gjatë fjalës së tij në foltoren me të rinjtë, lideri historik i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka rikthyer një episod të ndodhur në vitin 2017, kur kryedemokrati Lulzim Basha e la jashtë listës së deputetëve, kreun e FDPD-së, Belind...

Një tjetër deputet i bashkohet Berishës, ja pse Basha shpalli zgjedhjet në FRPD

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ditën e sotme shpalli zgjedhjet në Forumin Rinor të kësaj force politike, duke hequr kryetarin aktual, Belind Këlliçi, i cili është deputet në Parlament. Sipas disa burimeve, mësohet se kjo lëvizje e Bashës u...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Hidhet në erë me eksploziv bankomati në Shkup

Një bankomat në komunën “Butel” të Shkupit në Maqedoninë e Veriut është hedhur në erë me eksploziv. Sipas ministrisë së...
- Advertisement -spot_img