No menu items!

artur zheji

A do e marrë PD-në me forcë Sali Berisha? Ja si përgjigjet Zheji

Analisti Artur Zheji komentoi zhvillimet brenda Partisë Demokratike dhe atë që pritet të ndodhë më 5 dhe 8 janar, kur ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar se do të marrë me forcë zyrat e selisë blu. I ftiar në emisionin ''Pikat...

Zheji: Berisha e do PD për të negociuar me SHBA shpalljen ‘non grata’

Analisti i njohur, Artur Zheji ka komentuar situatën e brendshme në Partinë Demokratike. I ftuar në emisionin ''Pikat mbi i'' në ''News 24'', Zheji u shpreh se lëvizja e ish-kryeministrit Sali Berisha bëhet për interesa personale, për të negociuar me...

Kushtetuesja legjitimoi ”30 qershorin”/ Zheji: U vulos monopartitizmi

Analisti i njohur Artur Zheji ka komentuar vendimin e Gjykatës Kushtetuese, e cila legjitimoi zgjedhjet vendore të 30 qershorit 2019. I ftuar në emisionin ''Pikat mbi i'', deklaroi se nuk e priste këtë vendim, pasi situatat politike anormale kanë nevojë...

Vettingu i politikanëve, Zheji: Rama i papërgatitur nga propozimi i Bashës

Analisti i njohur, Artur Zheji deklaroi se propozimi i kryedemokratit Lulzim Basha për vettingun e politikanëve, e ka gjetur të papërgatitur kryeministrin Edi Rama, dhe sipas tij, ky i fundit po përpiqet që të fitojë kohë. Deklarata e Zhejit u...

Zheji: Berisha kërkon ta rimarrë PD-në për ta përdorur si mburojë ndaj amerikanëve

Gazetari i njohur, Artur Zheji deklaroi se ish-kryeministri Sali Berisha ka si qëllim rimarrjen e Partisë Demokratike, për ta patur si mburojë ndaj sulmeve amerikane, tashmë që është shpallur ''non grata''. Deklarata e Zhejit u bë ditën e sotme në...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img