No menu items!

arme

Plagosi me armë shokun dhe më pas veten, arrestohet 25-vjeçari

Një konflikt i çastit ka degjeneruar në përdorimin e armëve në fshatin Qerekë të Fushë-Krujës. Ngjarja ka ndodhur në ambientet e brendshme të një lokali, ku 25 vjeçari Xhensil Sefa në gjendje të dehur, plagosi shokun e tij, shtetasin L....

Të shtëna me armë në Shkodër pas konfliktit mes një personi dhe dy vëllezërve

Një konflikt i çastit mes një personi dhe dy vëllezërve, ka përfunduar në përdorimin e armëve në qytetin e Shkodrës. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Skënderbeg” mbrëmjen e së martës, ku shtetasi K.F ka qëlluar me armë zjarri pistoletë dhe është...

Kërcënuan me armë klientin, pranga pronarit dhe punonjësit të servisit

Një pronar i një servisi dhe punonjës i tij janë arrestuar për shkak se goditën me grushte dhe kërcënuan me armë një klient. Ngjarja ka ndodhur në Rrogozhinë, ku në pranga ranë shtetasit Armando Mustafa 40 vjeç, pronari i servisit,...

Ukraina e zhgënjyer me Gjermaninë për furnizimin me armë: Nga se keni frikë?

Ministri i Jashtëm i Ukrainës, Dmytro Kuleba deklaroi se Gjermania ka injoruar lutjet e Kievit për furnizim me tanke Leopard dhe automjete luftarake të këmbësorisë Marder. Përmes një reagimi në rrjetet sociale, ai tha se Berlini u ka ofruar justifikime...

Qarkullonin me armë dhe municion luftarak, arrestohen tre persona

Tre persona janë arrestuar nga policia pas disa kontrolleve të befasishme nga Forcat Operacionale dhe ato Shqiponja. Një 38-vjeçar me precedentë të theksuar kriminal në fushën e krimeve kundër personit dhe armëmbajtes pa leje është vënë në pranga, pasi qarkullonte...

‘Mos i shisni armë Tajvanit, do marrim masa’, Kina paralajmëron SHBA-të

Kina ka paralajmëruar Shtetet e Bashkuara se do të marrin masa, pasi administrata Biden miratoi shitjen e armëve me vlerë mbi 1.1 miliardë dollarë për Tajvanin. Zëdhënësi i ambasadës kineze në Uashington, Liu Pengyu tha se Kina ishte kundër shitjeve,...

Vritet me armë 36-vjeçari shqiptar në Itali

Një 36-vjeçar shqiptar ka mbetur i vdekur pas një përplasjeje me armë mes disa shqiptarëve në Piza të Italisë. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e së enjtes në komunën Castelnuovo Vai di Cecina, ku viktima u qëllua teksa ndodhej në automjet me...

Rusia thotë se ka shkatërruar depon e armëve të NATO-s në Ukrainë

Ministria e Mbrojtjes e Rusisë deklaroi se raketat e saj shkatërruan një depo municioni në rajonin e Lvivit në Ukrainë, ku sipas saj ndodheshin armë dhe municione të dhuruara nga vendet e NATO-s. Ndërkohë, përparimet ushtarake të Rusisë në rajonin...

Ukraina: Varemi nga armët e Perëndimit

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky tha se forcat ukrainase po rezistojnë në qytetin lindor të Severodonjeckut, ku luftimet intensive me trupat ruse mund të përcaktojnë fatin e rajonit të Donbasit. Moska e ka përqendruar ofensivën e saj në qytetin industrial, duke...

Lavrov: Dërgimi i armëve në Ukrainë mund të përshkallëzojë situatën

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov paralajmëroi se dërgesat e armëve në Ukrainë nga vendet perëndimore kundër Rusisë mund të çojnë në një “përshkallëzim të papranueshëm” të situatës aktuale. Në një intervistë për RT Arabic, Lavov u shpreh se Perëndimi...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img