Wednesday, June 7, 2023

analize

Incidentet ndëretnike në Serbi dhe dyfytyrësia e Vuçiçit

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, shkoi në Priboj “për të ulur tensionet ndëretnike”. Por analistët thonë, se vizita është bërë vetëm për t’u paraqitur para bashkësisë ndërkombëtare si faktor paqeje dhe stabiliteti. Incidentet që ndodhën ditët e fundit në Priboj,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Hidhet në erë me eksploziv bankomati në Shkup

Një bankomat në komunën “Butel” të Shkupit në Maqedoninë e Veriut është hedhur në erë me eksploziv. Sipas ministrisë së...
- Advertisement -spot_img