No menu items!

ana brnabic

Nuk do heshtim për padrejtësitë që po u ndodhin serbëve në Kosovë, thotë Bërnabiç

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç deklaroi se qeveria që ajo drejton dhe ekipi i presidentit, Aleksandër Vuçiç nuk do të heshtin për padrejtësitë që po u ndodhin serbëve në Kosovë. Deklaratën, Bërnabiç e dha gjatë vizitës së saj në famlijen...

Rakiç: Ardhja e Brnabiç tregon që serbët në Kosovë janë për paqe dhe siguri

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiç thotë se vizita e kryeministres së Serbisë, Ana Brnabiç në Kosovë tregon se serbët janë për paqe e siguri, por dhe për mbijetesë e qëndrim në këto zona. Rakiç u shpreh se ardhja e Brnabiç...

Petkoviç: Serbët në Kosovë presin me padurim vizitën e Brnabiç

Drejtori i Zyrës për Kosovën në qeverinë serbe, Petar Petkoviç deklaroi se populli serb në Kosovë e pret me padurim vizitën e kryeministres së Serbisë, Ana Brnabiç. Ai u shpreh se vizita e saj ka peshë dhe domethënie të veçantë...

Në Kosovë nuk ka ndodhur gjenocid, thotë kryeministrja serbe

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç ka deklaruar se në Kosovë nuk ka ndodhur gjenocid gjatë luftës në vitin 1999. Pyetur nga gazetari i “Euronews Albania”, Bejnamin Arifi në Forumin e Prespës për Dialog, për viktimat e luftës në Kosovë, ajo...

Kryeministrja e Serbisë: Kam thënë të vërtetën, shqiptarët janë të ardhur nga mali

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç në një emision në RTS ka deklaruar se nuk kërkon falje për deklaratën e saj që e ka dhënë ditë më parë se ”qytetarët e Kosovës janë njerëz të malit”. Ai thekson se nuk do...

“A do ta nënshkruani pavarësinë e Kosovës?” Ja si përgjigjet kryeministrja serbe, Brnabiç

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç, beson është e mundur një marrëveshje historike midis Kosovës dhe Serbisë, por thotë se për këtë duhen udhëheqës të guximshëm dhe me vizion. Ajo thotë se, si kryeministre, nuk do ta nënshkruante njohjen e...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img