Monday, December 11, 2023

Tiranë/ Drejtonin automjetet nën efektin e lëndëve narkotike, arrestohen dy persona

Dy persona janë arrestuar në Tiranë, pasi drejtonin automjetet nën efektin e lëndëve narkotike.

Policia Rrugore ndaloi për kontroll automjetet e drejtuara nga një 20-vjeçar dhe një 19-vjeçar, teksa u konstatuan duke kryer manovra të gabuara.

Pas testimit me aparatin AquilaScan, rezultoi se të dy këta shtetas e drejtonin automjetin, nën efektin e lëndëve narkotike.

Shkon në 32 numri i drejtuesve të automjeteve që kanë rezultuar në efektin e drogave, pas testimit me aparatin AquilaScan, gjatë këtij viti.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

LAJME TE TJERA

Më SHUMë