No menu items!

zvicer

VIDEO | Tifozët shqiptarë dhe zviceranë festojnë fitoren e Zvicrës ndaj Serbisë

Zvicra është në festë pasi kombëtarja “Helvete” arriti të mposhtë Serbinë, duke siguruar kualifikimin për në fazën e 1/16-ave të Kupës së Botës. Festa është zhvendosur edhe jashtë stadiumit “974”, ku u luajt ndeshja. Disa tifozë shqiptarë dhe zviceranë, kanë...

VIDEO | Flamuri shqiptar shfaqet në stadium në ndeshjen Serbi-Zvicër

Edhe pse autoritetet në Katar morën masa duke ndaluar flamujt e Kosovës dhe Shqipërisë  në ndeshjen Serbi-Zvicër, flamuri shqiptar është shfaqur në stadiumin “974”, aty ku po luhet kjo sfidë. Pas golit të shënuar nga sulmuesi i Zvicrës, Embolo, i...

Zvicra eleminon Serbinë nga Kupa e Botës, Xherdan Shaqiri protagonist me një gol

Zvicra triumfoi me rezultatin 2-3 ndaj Serbisë, duke siguruar kualifikimin për në fazën e 1/16-ave të Kupës së Botës. Një ndeshje plot me emocione, teksa në fund ishin zviceranët ata që festuan. Mesfushori me origjinë shqiptare, Xherdan Shaqiri ishte ai i...

VIDEO | Xherdan Shaqiri shënon gol ndaj Serbisë

Mesfushori me origjinë shqiptare, Xherdan Shaqiri ka kaluar në avantazh Zvicrën, në ndeshjen ndaj Serbisë. 31-vjeçari realizoi një gol mjaft të bukur brenda zonës në minutën e 20. Shaqiri u asistua nga Djibril Sow duke e dërguar topin në rrjetë. Në...

Ndeshja Zvicër-Serbi, ndalohen flamujt e Kosovës dhe Shqipërisë në stadium

Autoritetet në Katar kanë marrë masa për ndeshjen Zvicër-Serbi, duke ndaluar flamujt e Kosovës dhe Shqipërisë në stadiumin “974”, ku dhe do të luhet kjo sfidë në orën 20:00. Të gjithë tifozët që kanë shkuar me simbolet e dy vendeve...

Zvicra shtrëngon masat kundër Covid-19

Zvicra ka njoftuar për masa më ta ashpra kundër COVID-19 të premten më 3 dhjetor, pasi qeveria po lufton për ta përmbajtur një valë të infeksioneve dhe arritjen e variantit Omicron në këtë shtet. Ky shtet do të zgjerojë obligim...

Italia ndalet në barazim, Zhorzhinjo “flak” kualifikimin në minutat e fundit

E gjitha e shtyrë për të hënën në mbrëmje. Italia që donte të mundte Zvicrën për të mbyllur kualifikimin nuk kaloi përtej barazimit 1-1 në “Olimpico” të Romës para 50 mijë shikuesve. Fillimi fals i kampioneve që u nënshtruan në...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img