No menu items!

yuri kim

Berisha: Demokratët nuk shantazhohen nga Yuri Kim-i

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se demokratët nuk mund të shantazhohen nga diplomatë që u tregojnë barin me formulat staliniste të ish-diktarorit Enver Hoxha, duke iu referuar ambasadores amerikane, Yuri Kim. Në një deklaratë për mediat nga selia...

‘Rama e flaku si limon i shtrydhur’, Berisha flet për largimin e Yuri Kim-it

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka reaguar në lidhje njoftimin e Ministrisë së Jashtme, sipas së cilës, kanë filluar procedurat për zëvendësimin e ambasadores amerikane, Yuri Kim. Në një deklaratë për mediat nga selia blu, Berisha u shpreh se...

Yuri Kim: Ka përpjekje për të joshur apo frikësuar gjyqtarët dhe prokurorët

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim deklaroi se është në dijeni të disa përpjekjeve për të joshur apo frikësuar gjyqtarët dhe prokurorët, në mënyrë që të mos ketë ndëshkime për më të fuqishmit. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Kim...

‘Mezi presim të nisim bashkëpunimin’, Yuri Kim takon presidentin e ri

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim është takuar këtë të martë me Presidentin e ri të Republikës, Bajram Begaj. Lajmin e ka bërë me dije ambasada amerikane, përmes një postimi në rrjetet sociale ku ka publikuar edhe...

Berisha: Nuk pajtohem me Yuri Kim kur sillet si guvernatore dhe vepron kundër opozitës

Lideri historik i demokratëve, Sali Berisha komentoi edhe një qëndrim të mbajtur nga një zyrtar i DASH për deklaratat e tij ndaj ambasadores Yuri Kim. “E kam shumë të qartë dhe kam respektin më të madh me ambasadoren kur ajo...

Berisha: Guvernatorja Kim ka lënë mënjanë rolin e ambasadores

TIRANË - Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi sot se ka një shkallë të plotë përgjegjësie nga demokratët për të kapërcyer periudhën e sherrit dhe për të rivendosur unitetin si forcë politike. Në një deklaratë pas mbledhjes së komisionit të rithemelimit, Berisha...

Kim njohu Alibeajn/ Komisioni i Rithemelimit: Shkelmoi vendimin e gjykatës

Komisioni i Rithemelimit ka reaguar ashpër ndaj kryediplomates amerikane në Tiranë Yuri Kim, pasi kjo e fundit njohu Enkelejd Alibeajn si kryetar të komanduar të PD-së. Përmes një njoftimi për shtyp, Berisha akuzon Kim se “injoroi vendimin e gjykatës si...

Berisha: Dera e PD e hapur për të gjithë, por Yuri Kim t’u kërkojë falje demokratëve

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar mbrëmjen e sotme se dera e Partisë Demokratike do të jetë e hapur për të gjithë diplomatët e huaj, por shtoi se ambasadorja Yuri Kim duhet t’u kërkojë falje demokratëve për “barin” që u...

Berisha mesazh Ramës dhe ambasadores Kim: Rikthimi im ndodhi më 6 mars

Lideri historik demokrat, Sali Berisha deklaroi në konferencën për shtyp se rikthimi i tij ndodhi më 6 mars. “6 marsi faktoi një të vërtetë: rikthimi i Sali Berishës, rikthimi me një mbështetje prej 31 përqind të elektoratit shqiptar. Unë kam bërë...

‘Berisha po sillet si Enver Hoxha’, Ngjela reagon për mesazhin e Yuri Kim

Avokati Spartak Ngjela, ka komentuar mesazhin e ambasadores së SHBA Yuri Kim ndaj kandidatëve të ish-kryeministrit Sali Berisha. Në një prononcim për gazetën “Sot”, avokati u shpreh, se deklarata e ambasadores së Shteteve të Bashkuara të Amerikës Yuri Kim,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img