No menu items!

xhami

Tronditet Pakistani: 56 të vdekur nga sulmi vetëvrasës në një xhami 

Policia në Pakistan ka thënë se të paktën 56 persona u vranë dhe më shumë se 200 u plagosën kur dy sulmues vetëvrasës qëlluan me armë në një xhami në Peshawar më 4 mars. Ata më pas shpërthyen një mjet...

​Shkencëtarët krijojnë xhamin më të fortë se një diamant

I ashtuquajturi xhami i karbonit, i cili gjithashtu ka përçueshmërinë termike më të lartë nga të gjitha gotat e njohura, është prodhuar nga studiues të udhëhequr nga Universiteti Jilin i Kinës. Ata e sintetizuan atë duke vendosur një formë karboni...

Shpërthimi i fuqishëm në një xhami në Afganistan, raportohen dy viktima

Të paktën dy persona kanë vdekur dhe katër tjerë janë plagosur si pasojë e një shpërthimi në një xhami në lindje të Afganistanit, në kohën kur regjimi i talibanëve përballet me fushatë të vazhdueshme të dhunës nga militantët e...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img