No menu items!

vullkan

Shpërthen vullkani në Filipine

Mijëra njerëz u larguan nga shtëpitë e tyre pranë një vullkani filipinas të shtunën pasi një shpërthim hedhi hi dhe avull qindra metra në qiell. Vullkani Taal, i cili ndodhet në një liqen piktoresk në jug të Manilës, pati një...

Deri në katër javë për riparim të kabllos nënujore në Tonga

Një kabllo kyçe nënujore e komunikimit është shkatërruar në Tonga si pasojë e vullkanit dhe mund të marrë katër javë kohë për t’u riparuar, ka thënë Ministria e Jashtme e Zelandës së Re. Kablloja është dëmtuar pas shpërthimit të vullkanit...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img