No menu items!

valuta

‘Rrëzohen’ Paundi dhe Dollari, monedha europiane fiton pikë

Dollari amerikan ka regjistruar rënie të vlerës këtë të martë teksa është blerë sot me 106.6 lekë dhe është shitur me 107.5 lekë krahasuar me ditën e djeshme. Ndërkaq edhe Paundi britanik ka shënuar një zbritje të kuotës pasi në...

Dobësohen ndjeshëm Dollari dhe Paundi

Dollari amerikan ka regjistruar një zhvlerësim të ndjeshëm të vlerës këtë fundjave pasi blihet sot me 107.3 lekë dhe shitet me 108.3 lekë në raport me ditën e djeshme dhe përgjithësisht me gjithë ecurinë e kësaj jave. Edhe Paundi britanik...

Si ka nisur kjo javë për valutat e huaja? Rënie e fortë e monedhës europiane

Monedha europiane e ka nisur këtë javë më një rënie të rëndësishme të kuotës teksa është blerë mëngjesin e sotëm me 121 lekë dhe është shitur me 121.7 lekë në raport me javën e kaluar. Ndërkaq Dollari amerikan ka shënuar...

Si është mbyllur kjo javë për valutat kryesore? Zhvlerësohet ndjeshëm monedha vendase

Monedha europiane e ka mbyllur këtë javë pozitivisht pasi në raport dje është blerë sot me 121.4 lekë dhe është shitur me 122 lekë sipas kursit të këmbimit lokal. Paundi britanik gjithashtu ka regjistruar rritje këtë të premte pasi në...

Si e kanë nisur javën valutat kryesore? Paundi dhe Euro në rënie ndërsa Dollari vijon rritjen

Dollari amerikan ka shënuar rritje edhe këtë fillim jave pasi në raport me javën që shkoi blihet sot me 106.6 lekë dhe shitet me 107.3 lekë sipas kursit të këmbimit lokal. Paundi britanik ndërkaq ka regjistrua një rënie të lehtë...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img