No menu items!

testim

SHBA: Koreja e Veriut po përgatitet të kryejë një test bërthamor

I dërguari i Shteteve të Bashkuara për Korenë e Veriut tha të premten se Uashingtoni, në koordinim të ngushtë me Korenë e Jugut, Japoninë dhe aleatët po “përgatitet për të gjitha mundësitë”, teksa po monitorojnë Korenë e Veriut për...

Rusia teston një raketë hipersonike

Rusia me sukses ka testuar raketën lundruese hipersonike, Zircon, e cila ka fluturuar në një distancë prej afër 1,000 kilometrash, tha Ministria ruse e Mbrojtjes më 28 maj. Raketa u lëshua nga Deti Barents dhe qëlloi objektivin në Detin e...

Pekini fillon testimin masiv për COVID

Në Chaoyang, rrethin më të populluar të kryeqytetit kinez Pekin, autoritetet shëndetësore kanë filluar testimin masiv të popullsisë për Covid-19. Kjo për shkak se u raportuan dhjetëra raste të reja, teksa qytetarët nxitojnë të bëjnë blerjet e tyre pasi i...

Koreja e Veriut teston raketën e ndaluar interkontinentale

Koreja Veriore ka testuar një raketë të ndaluar interkontinentiale për herë të parë prej vitit 2017, sipas Koresë Jugore. Raketa, e cila ka rënë në ujërat e Japonisë, ka fluturuar më shumë se një orë dhe ka arritur një lartësi...

Koreja e Veriut: Kemi testuar raketë vështirë të gjurmueshme

Koreja Veriore ka konfirmuar se ka testuar me sukses të martën një raketë të re balistike, të lëshuar nga një nëndetëse. Agjencia shtetërore e lajmeve, KCNA, ka thënë se raketa ka pasur “teknologji të avancuar”, çka e bën atë vështirë...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img