No menu items!

talebane

Tërmeti në Afganistan, talebanët kërkojnë ndihmën e ndërkombëtarëve

Talebanët në Afganistan kanë bërë thirrje për mbështetje nga ana e ndërkombëtarëve, pasi vendi po përballet me pasojat e tërmetit shkatërrues me magnitudë 6.1 ballë. Udhëheqësi suprem, Haibatullah Akhundzadah, i cili pothuajse nuk shfaqet kurrë në publik, iu lut komunitetit...

Grupet për të drejtat e njeriut: Talebanët vrasin për hakmarrje

Sipas organizatës “Human Rights Watch”, talebanët kanë kryer qindra ekzekutime dhe zhdukje njerëzish, në një seri veprimesh hakmarrëse, që nga marrja e pushtetit në Afganistan në gusht, pas tërheqjes së forcave perëndimore. Organizata me bazë në Nju Jork, “Human Rights...

E tmerrshme në Afganistan, talebanët i presin kokën volejbollistes dhe e postojnë në rrjetet sociale

Mahjabin Hakimi, një volejbolliste e Klubit të Volejbollit në Kabul, Afganistan, u masakrua nga xhihadistët në fillim të këtij muaji. Sipas Indiatoday, trajneri i saj, i cili qëndroi anonim, ka treguar në një intervistë se ata i kanë prerë kokën volejbollistes...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img