No menu items!

skandal

Përgjimi i Veliajt/ Berisha: Super skandal, po tentohet të merret nën kontroll FSHF

Lideri historik i PD, Sali Berisha ka reaguar pas publikimit të audiopërgjimit të Erion Veliajt i cili kërcënonte dhe fyente me fjalor rruge anëtarët e shoqatës Tirana.  Berisha shkruan në Facebook se ky është një super skandal, ndërsa përgjimi bën...

Skandali me pagat dhe makinat, Ngjela: Ramës i kanë grabitur shtetin

Avokati Spartak Ngjela deklaroi se kryeministrit Edi Rama i kanë vjedhur shtetin dhe duhet të jepte dorëheqjen që sipas tij është forcë dhe jo dobësi. Duke komentuar skandalin me të dhënat në emisionin “Pikat mbi i”, Ngjela tha se...

Skandali i pagave, dorëhiqet drejtori i IT te Tatimet

Dy ditë pas publikimit të listës me pagat e shqiptarëve të punësuar e vetëpunësuar, Drejtori i Sistemit Informatik në Drejtorinë e Tatimeve ka dhënë dorëheqjen. Ervin Muça mësohet se është vënë në dispozicion të hetimeve të nisur nga Prokuroria e...

SKANDALI III/ Publikohen targat e 530 mijë shqiptarëve

Dalja e të dhënave personale tashmë është kthyer në një sport pa fre. Pas të dhënave personale ku u përfshinë pagat, vendi i punës dhe numri i telefonit, përmes whatsapp është përhapur me shpejtësi një database e re e...

Pagat/ Basha: Po ushtrohet presion politik

Lulzim Basha kërkoi hetim dhe vënien para përgjegjësisë të personave përgjegjës për publikimin e databazën e të dhënave të pagës së qytetarëve. Nga selia blu ai iu drejtua me një thirrje SPAK. “I bëj thirrje SPAK, BKH, SHISH të krijojnë...

Skandali II/ Pas patronazhistëve, rrjedh database me rrogat e 637 mijë shqiptarëve

Pas skandalit të patronazhistëve një tjetër database me të dhënat personale ka rrjedhur nga institucionet shtetërore. Bëhet fjale për pagat mujore të qytetarëve privatë në administratën publike por edhe private. Tabela e plotë është përhapur me shpejtësi përmes rrjeteve sociale, duke...

Skandali/ Kryetari i Gjykatës së Dibrës gjykoi një vendim të formës së prerë nga Gjykata e Lartë

Fiks Fare denoncoi një skandal në Gjykatën e Dibrës, ku kreu i kësaj gjykate, Edan Veçani, ka gjykuar një vendim në shkallën e parë që ishte i formës së prerë nga Gjykata e Lartë. Sipas dokumenteve që disponon emisioni...

Skandali i KESH: Zgjedh ofertën 120 000 $ më të lartë për impiantet klimaterike në HEC-e

Shpërdorimi i parasë publike nuk ka të ndalur në Korportatën Elektro Energjetike Shqiptare. Në këtë vit të vështirë për sektorin energjetik shqiptar nuk abuzohet vetëm me shitjen e energjisë por edhe me investimet. Në tenderin të mbyllur në tetor kur...

SKANDAL/ Fjalët ‘nënë’ e ‘baba’ zëvendësohen me ‘prindi 1’ e ‘prindi 2’

Pastori Akil Pano ka postuar një formular që plotësohet nga fëmijët në kopshtet e Tiranës dhe në vend të fjalës ‘nëna’ e ‘babai’ është shënuar ‘Prindi 1’ e ‘Prindi 2’. Në një postIm në Facebook, Pano shkruan se kjo...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img