No menu items!

siri

Siria njeh si vende të pavarura rajonet pro-ruse, Luhansk dhe Donetsk

Siria ka vendosur të njohë zyrtarisht pavarësinë dhe sovranitetin e Republikave Popullore të Luhanskut dhe Donetsk. Lajmi është bërë i ditur nga agjencia shtetërore siriane e lajmeve SANA, këtë të mërkurë, shkruan CNN. “Në një shprehje të vullnetit të përbashkët dhe dëshirës...

E rëndë në Siri/ Shtatë të vdekur nga shpërthimi i minës tokësore, mes tyre gra dhe fëmijë

Një minë tokësore ka vrarë të paktën shtatë persona, përfshirë një fëmijë, në provincën qendrore të Sirisë , Homs , ka thënë një organizatë joqeveritare. Sulmi goditi pak pas mesditës përpara një mitingu në një rrugë të shkretë pranë qytetit...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img