No menu items!

shtepia e lirise

“Shtëpia e Lirisë” kryeson garën në Shkodër

Koalicioni “Shtëpia e Lirisë” udhëheq garën në zgjedhjet lokale në Shkodër. Kandidati i saj, Bardh Spahia, ka marrë deri më tani 15746 vota. Ai ndiqet nga kandidatja e Partisë Socialiste, Majlinda Angoni me 14 029 vota. Deri më tani, kandidati i...

Berisha fton demokratët: Bashkohuni me koalicionin ‘Shtëpia e Lirisë’

Lideri historik i PD, Sali Berisha fton demokratët që të bashkohen me koalicionin opozitar 'Shtëpia e Lirisë'.  Nga Njësia Administrative Guri i Zi në Shkodër, Berisha deklaroi se logoja e PD është uzurpuar nga Rama dhe Basha, ndërsa shtoi se logoja...

Berisha nga Rrogozhina: Votoni logon ”Shtëpia e Lirisë”

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka prezantuar në Rrogozhinë kandidatin e koalicionit “Shtëpia e Lirisë”, Hekuran Xhani. Berisha u ka bërë thirrje qytetarëve të Rrogozhinës që të votojnë kandidatin Hekuran Xhani, ndërsa ka folur edhe për kandidatin e Lulzim Bashës, Ferdinand Saraçi. Këtë...

Kandidati i Berishës: Do punoj që Durrësin t’ua kthej qytetarëve

Kandidadati i "Shtëpisë së Lirisë" në Durrës, Ardian Muka tha gjatë prezantimit të tij ne Sukth, se dua ti sherbej qytetit tim. Ti kthej Durresin qytetarëve të thjeshtë. Duhet të ngrihemi të gjithë bashkë për të marrë në dorë fatet tona. Të...

PD kërkon çregjistrimin e koalicionit “Shtëpia e Lirisë”

Një ditë pasi Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi regjistroi koalicionin “Shtëpia e Lirisë” për të marrë pjesë në zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 Marsit me kandidatët e Komisionit të Rithemelimit, Partia Demokratike kërkon shfuqizimin e vendimit. Përmes një...

Publikohet logoja dhe marrëveshja e koalicionit “Shtëpia e Lirisë”

“Shtëpia e Lirisë”, kështu quhet koalicioni i Komisionit të Rithemelimit të Partisë Demokratike me LSI-në për zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 Marsit. Sot është bërë publike dhe logoja e këtij koalicioni, ku vihet re ngjyra blu dhe ndërthurja me...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img