No menu items!

shqiptar

Ambasada e Mbretërisë së Bashkuar thirrje shqiptarëve: Mos rrezikoni jetën me gomone

Ambasada e Mbretërisë së Bashkuar në vendin tonë u ka bërë një thirrje shqiptarëve të cilët duan të largohen drejt këtij shteti. Përmes një postimi në rrjetet sociale, ambasada apelon që të mos tentohet largimi drejt Mbretërisë së Bashkuar përmes...

VIDEO | Flamuri shqiptar shfaqet në stadium në ndeshjen Serbi-Zvicër

Edhe pse autoritetet në Katar morën masa duke ndaluar flamujt e Kosovës dhe Shqipërisë  në ndeshjen Serbi-Zvicër, flamuri shqiptar është shfaqur në stadiumin “974”, aty ku po luhet kjo sfidë. Pas golit të shënuar nga sulmuesi i Zvicrës, Embolo, i...

‘Ju shqetëson fakti që jam shqiptar’, Abazoviç u drejtohet deputetëve në Malin e Zi

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç iu është drejtuar deputetëve në Kuvend, teksa po mbahet seanca e mosbesimit. Gjatë fjalës së tij, Abazoviç ka akuzuar disa persona, sipas të cilit janë të shqetësuar për faktin se ai është anëtar...

‘Ngjarja është filmuar’, media amerikane jep detaje per vdekjen e aktorit shqiptar

Media amerikane New York Post ka publikuar detaje të tjera në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur të shtunën, ku aktori shqiptar, Florind Belliu dhe bashkëshortja e tij, Ornela Shehi humbën jetën pasi u hodhën nga kati i gjashtë i...

Vdes aktori shqiptar me bashkëshorten në Nju Jork, u hodhën nga ndërtesa

Aktori shqiptar, Florind Belliu ka humbur jetën së bashku me bashëshorten e tij, pasi u hodhën nga kati i gjashtë i apartamentit ku jetonin në Nju Jork të Shteteve të Bashkuara. Dyshohet se Florindi fillimisht ka shtyrë nga ballkoni bashkëshorten...

Video/ Serbët heqin flamurin shqiptar nga rrugët e Beogradit

Një grup të rinjsh në Beograd kanë hequr flamurin shqiptar nga rrugët e kryeqytetit serb. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së dielës, ku të rinjtë më pas kanë postuar dhe një video në rrjetet sociale.  Mediat serbe raportojnë se flamuri shqiptar...

Itali, shqiptarit i gjendet drogë me vlerë 150 mijë euro në makinë

Një 22-vjeçar shqiptar është arrestuar nga karabinierët në Bolzano të Italisë. Mediat italiane bëjnë me dije se ai akuzohet për shpërndarje droge. Në momentin e ndalimit, në makinën e tij 22-vjeçarit iu gjetën 19 kg hashash, e cila në vlerën e tregut...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img