No menu items!

shaip kamberi

Shaip Kamberi reagon pas fitimit të mandatit të deputetit në Serbi

Shaip Kamberi ka reaguar pasi fitoi mandatin e deputetit pas zgjedhjeve të zhvilluara të enjten në fshatin Tërnoc i Madh të Bujanocit, duke qenë përfaqësuesi i vetëm shqiptar në Kuvendin e Serbisë. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Kamberi u...

Kamberi: Inatin e Kosovës, Serbia e shfryn te shqiptarët e Luginës

Deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi ka qenë i zëshëm në ngritjen e shqetësimeve të shqiptarëve në Parlamentin e Serbisë. Në një intervistë për KosovaPress, Kamberi ka deklaruar se Serbia po nxjerr inatin në banorët e Luginës për...

Kamberi: Shqiptarët e Luginës së Preshevës vazhdojnë të diskriminohen në Serbi

Në një intervistë për Zërin e Amerikës deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi, tha se shqiptarët e Luginës së Preshevës vazhdojnë të diskriminohen në Serbi. Deputeti Kamberi foli edhe për nismën “Ballkani i Hapur” për të clën...

Deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë: Vuçiç kërkon shpopullimin e Luginës së Preshevës

Deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi deklaroi se Presidenti serb kërkon shpopullimin e Luginës së Preshevës dhe dëbimin e shqiptarëve. Nga Shkodra, ku ishte me një delegacion nga Bujanoci për të vizituar një fabrikë duhani, Kamberi u shpreh...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img