No menu items!

SERIA A

Igli Tare: Juventus, Roma, Inter dhe Milan të falimentuara, por i duhen sistemit

Drejtori sportiv i Lacios, Igli Tare ka lëshuar një deklaratë të fortë për disa nga klubet kryesore të kampionatit italian të fubollit. Duke folur në universitetin “Luiss” të Romës, Tare u shpreh se Juventus, Roma, Inter dhe Milan drejtohen me...

Vlahoviç nuk ndalet në Seria A, barazon rekordin e Ronaldos

Fiorentina nuk shkoi në shumë se barazimi 2-2 ndaj Sasuolos dhe ndalet pas tre fitoreve radhazi në kampionat. Për vjollcët protagonist në këtë ndeshje ishte përsëri Dushan Vlahoviç. Serbi shënoi golin e parë të sfidës dhe e mbyll vitin në...

Rishkruhet historia e shqiptarëve në Serie A pas 16 vitesh

Empoli ka fituar një ndeshje të vështirë ndaj Udinese dhe sigurisht merita kryesore është e futbollistit shqiptar që është rritur jashtë mase këtë sezon dhe po ndjek një rrugëtim të nisur që vjet në Serie B te Empoli. Në stadiumin...

8 gola, 3 kartonë të kuq dhe vetëm 1 pikë/ Udineze i mohon fitoren Lacios

Ndeshje më të vërtetë e çmendur ka qënë ajo mes Lacios dhe Udinezes, sfidë e cila përfundoi në barazim 4-4. Miqtë shënuan 2 gola brenda 30 minutash me dopietën e Betos, por, pak sekonda më pas ngushtoi shfirat Imobile. Në...

Jo vetëm Juventusi, 5 klube të tjera të Serisë A përfshihen në mashtrimin financiar

Nga drejtësia e zakonshme tek drejtësia sportive. Federata Italiane e Futbollit po heton gjithashtu çështjen që lidhet me mashtrimet financiare të Juventusit dhe jo vetëm. Një hetim që i parapriu atij të “Guardia di Finanzia” që kontrolloi zyrat e Juventusit...

Shevçenko zbarkon në Itali, sfidën e parë do ta luajë ndaj Murinjos

Andri Shevçenko do të nisë një aventurë të re si trajner, por ndryshe nga vitet e arta me Milanin, ukrainasi do të jetë në rolin e trajnerit. 45-vjeçari pasi shkroi historinë me Ukrainën në Kampionatin Europian, u largua pas pesë...

Champions League dhe Seria A, pse Milani ka dy fytyra

Champions dhe Seria A, ja pse “Djalli” ka dy fytyra Milan-Porto vuri në dukje tri aspekte, dy ndër të cilat janë inkurajuese. Edhe ai më pak pozitiv lë vend për mësime e mund të rezultojë i dobishëm, pasi një...

Nedved e pranon: Juventusi është jashtë garës për titull

Pavel Nedved, pasi mori konfirmimin si zëvendëspresident i Juves, në mbledhjen e aksionerëve fundjavën që lamë pas, ka qenë i pari që ka vënë fytyrën mbi momentin e vështirë të skuadrës në kampionat dhe përpara ndeshjes me Zenitin, pranoi...

Milani mund Romën dhe i bashkohet Napolit në krye

Milani i përgjigjet menjëherë Napolit, madje duke fituar ndaj një skuadre të fortë si Roma në shtëpinë e këtyre të fundit. Në “Olimpico” ishte një shou i Zlatan Ibrahimoviç, i cili mori prej dore kuqezinjtë drejt suksesit që i mban...

Bolonja “viktima” e radhës, Napoli e mposht pastër dhe ngjitet në krye të Serisë A

Napoli është rikthyer te fitorja pas barazimit 1-1 ndaj Romës. Në sfidën e javës së 10 të Serisë A, skuadra e drejtuar nga Luçiano Spaleti ka fituar pastër 3-0 në shtëpi ndaj Bolonjas. Vendasit shënuan dy herë në pjesën e...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img