No menu items!

serbe

Serbia nuk është më entuziaste për anëtarësimin në BE, thotë Vuçiç

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç deklaroi në panelin “Zgjerimi i Horizonteve Evropiane”, i cili po mbahet në kuadër të Forumit Ekonomik Botëror në Davos, se është i sigurt se Serbia nuk do të bëhet së shpejti pjesë e BE-së. Ai...

Vuçiç: Serbët në Kosovë përballen me presione të mëdha

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç deklaroi se serbët në Kosovë përballen me presione të mëdha. Deklaratën, Vuçiç e dha pas takimit me një serb i cili ka në pronësi një kantinë në Hoçë të Madhe në Rahovac, ku sipas tij,...

Vuçiç nderon serbët që u larguan nga institucionet e Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka nderuar zyrtarët serbë, të cilët u larguan nga institucionet e Kosovës. Vuçiç nderoi me medalje ish-drejtorin e Drejtorisë Rajonale të Policisë së Mitrovicës së Veriut, Nenad Gjuriç dhe shefin e Operacioneve Rajonale të kësaj...

Jevtiç: Nëse dhuna vijon, edhe serbët në jug të Ibrit të largohen nga institucionet

Zëvendëspresidenti i Listës Serbe dhe kryetari i Shtërpcës, Dalibor Jevtiç ka bërë thirrje që edhe serbët në jug të Kosovës të largohen nga institucionet. Për Euronews Serbia, Jevtiç tha se këtë mendim ia kishte thënë edhe kryetarit të Listës Serbe, Goran...

Petkoviç: Prishtina s’mund të më ndalojë që të ndihmoj serbët në Kosovë

Drejtori i së ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviç, deklaroi se nuk do të heqë dorë nga vizitat e tij në Kosovë. Sipas tij, Prishtina nuk mund ta ndalojë atë që të ndihmojë serbët në Kosovë,...

Vuçiç: Republika Srpska mund të mbështetet te Serbia, duam paqe me boshnjakët

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç deklaroi se serbët nuk duhet të kenë turp për dallimet e tyre dhe se Republika Srpska gjithmonë mund të mbështetet te Beogradi. “Ne nuk duhet të kemi turp për dallimet tona. Pra, kemi shumë dallime...

Petkoviç: Nuk e njohim Kosovën, por duhet të mendojmë për serbët në veri

Drejtori i Zyrës për Kosovën në qeverinë serbe, Petar Petkoviç deklaroi se Serbia nuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës, por se Beogradi duhet të mendojë për serbët që jetojnë në veri. Në një intervistë për RTS (Radio Televizioni Serb), Petkoviç u...

Rakiç: Ardhja e Brnabiç tregon që serbët në Kosovë janë për paqe dhe siguri

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiç thotë se vizita e kryeministres së Serbisë, Ana Brnabiç në Kosovë tregon se serbët janë për paqe e siguri, por dhe për mbijetesë e qëndrim në këto zona. Rakiç u shpreh se ardhja e Brnabiç...

Petkoviç: Serbët në Kosovë presin me padurim vizitën e Brnabiç

Drejtori i Zyrës për Kosovën në qeverinë serbe, Petar Petkoviç deklaroi se populli serb në Kosovë e pret me padurim vizitën e kryeministres së Serbisë, Ana Brnabiç. Ai u shpreh se vizita e saj ka peshë dhe domethënie të veçantë...

Kurti reagon pas sulmit me armë ndaj policisë në veri të Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar pas sulmit me armë këtë të shtunë ndaj zyrtarëve të Policisë në veri të vendit. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Kurti është shprehur se kanë nisur hetimet në lidhje me sulmin, ku...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img