No menu items!

sarande

Vrasja e 41-vjeçarit në Sarandë, arrestohet edhe punëdhënësi i autorëve

Policia e Sarandës ka arrestuar në flagrancë shtetasin G.A, administratori i hotelit ku ishte i punësuar si kamareier 24-vjeçari Xhanelo Tare, i cili mbrëmjen e djeshme vrau 41-vjeçarin Klodian Bakia. Sipas informacioneve paraprake, administratori 41-vjeçar, është vënë në pranga, pasi...

Prokuroria vendos në sekuestro 10 mijë m2 tokë të tjetërsuar në Sarandë

Prokuroria e Sarandës ka vendosur sekustro preventive për një sipërfaqe toke prej 10 230 m2. Kjo sipërfaqe toke, ndodhur në Turizëm-Kanal i Çukës Sarandë, në afërsi të vijës bregdetare dyshohet se është regjistruar mbi bazën e dokumentave të falsifikuara. Organi i...

“Morëm këto që gjetëm”, detajet e grabitjes së noterit në Sarandë

Për herë të parë zbulohen detaje të ngjarjes që tronditi qytetin e Sarandës mëngjesin e 20 tetorit, ku persona të maskuar e armatosur grabiten noterin e njohur Thoma Kaci. Për ngjarjen në fjalë ndodhen të arrestuar pas një pune shumë...

Fillojnë ”hakmarrjet” në PD/ Basha shkarkon sekretaren e degës Sarandë

Sekretarja e Partisë Demokratike për degën e Sarandës, Matilda Qurku, është shkarkuar nga detyra për shkak se nuk ka marrë pjesë në mbledhjen e Kryesisë të programuar për ditën e sotme. PQurku nuk ishte e vetmja që mungoi, sepse kjo...

Grabitja e noterit në Sarandë, policia zbardh ngjarjen (Video)

Policia e Sarandës ka zbardhur dhe dokumentuar grabitjen e noterit të njohur në Sarandë Thoma Kaçi më 20 tetor, duke arrestuar tre persona si autorë. Disa ditë pas ngjarjes, Policia gjeti dhe sekuestroi armën e zjarrit automatik të përdorur...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img