No menu items!

sali berisha

‘Kam vulën dhe siglën’, Berisha: Rama të vijë në debat përballë meje

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se do të hyjë në zgjedhjet lokale që do të mbahen më 14 maj, ku nënvizoi se ka vulën, flamurin dhe siglën e kësaj force politike. Në një deklaratë për mediat nga selia...

Berisha: Demokratët nuk shantazhohen nga Yuri Kim-i

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se demokratët nuk mund të shantazhohen nga diplomatë që u tregojnë barin me formulat staliniste të ish-diktarorit Enver Hoxha, duke iu referuar ambasadores amerikane, Yuri Kim. Në një deklaratë për mediat nga selia...

Berisha sulmon SPAK-un: Është mbuluar nga plehrat e qeverisë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka sulmuar Prokurorinë e Posaçme (SPAK). Në një deklaratë për mediat nga selia blu, Berisha u shpreh se SPAK-u është mbuluar nga plehrat e qeverisë, duke iu referuar asaj që ai e cilëson, aferën...

Berisha: Fusha e mbetjeve në Sharrë u shndërrua në minierë floriri për Ramën

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka akuzuar kryeministrin Edi Rama, në lidhje lidhje me inceneratorin e Tiranës. Në një deklaratë për mediat nga selia blu, Berisha u shpreh se Rama është kreu i një organizate kriminale dhe shtoi se...

Berisha akuzon Ramën: Organizoi atentatin ndaj meje, s’e kontrollon dot opozitën

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka vijuar me akuzat në drejtim të kryeministrit Edi Rama, në lidhje me sulmin ndaj tij në protestën e 6 dhjetorit, ku u qëllua me grusht nga një qytetar. Gjatë fjalës së tij në...

Berisha për Primaret: Në themel është vota e lirë, e përdorin partitë me moderne

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha thotë se procesi i Primareve që kreu kjo forcë politike, kishte në themel votën e lirë. Gjatë fjalës së tij në mbledhjen e Grupit Parlamentar të PD-së, Berisha u shpreh se këtë praktikë e...

Tensionet në Kosovë, Berisha: Vuçiç po luan me zjarrin

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka reaguar në lidhje me tensionet në veri të Kosovës. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Berisha u shpreh se Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç po luan me zjarrin. Sipas tij, deklarata e Vuçiçit për...

‘Faza e dytë e revolucionit’, Berisha: Jemi për të gjitha format e protestave

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se kjo forcë politike është për të gjitha format e protestave dhe për mosbindjen civile. Në një deklaratë për mediat nga selia blu, pyetur nga Euronews Albania në lidhje me deklaratat e tij...

‘Rama e flaku si limon i shtrydhur’, Berisha flet për largimin e Yuri Kim-it

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka reaguar në lidhje njoftimin e Ministrisë së Jashtme, sipas së cilës, kanë filluar procedurat për zëvendësimin e ambasadores amerikane, Yuri Kim. Në një deklaratë për mediat nga selia blu, Berisha u shpreh se...

Berisha akuza Ramës: Nxorri një frikacak të gjuante, por kauza nuk vdes kurrë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka akuzuar sërish kryeministrin Edi Rama, në lidhje me sulmin që ndodhi ndaj tij në protestë më 6 dhjetor, ku një qytetar e goditi me grusht në fytyrë. Në fjalën e tij në kuvendin...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img