No menu items!

rus

‘Basha u mbrojt nga Rama’, PD-ja kërkon rihapjen e çështjes për financimin rus

Partia Demokratike ka reaguar në lidhje me lajmin e publikuar në mediat e huaja, ku sipas një raporti të inteligjencës amerikane, kjo forcë politike ka përfituar 500 mijë dollarë ng Rusia në vitin 2017, kur kryetar ishte Lulzim Basha. Përmes...

Ambasadori rus: Gjermania kaloi “vijën e kuqe”, furnizoi Ukrainën me armë

Ambasadori i Rusisë në Berlin, Sergey Nechayev kritikoi Gjermaninë për mbështetjen që i ka ofruar Ukrainës, pas nisjes së luftës. Në një intervistë për median ruse, Izvestia, Nechayev u shpreh se kjo përbën një ‘linjë të kuqe’ që qeveria gjermane nuk...

Dinamika e ngjarjes, si u sulmuan ushtarët në Uzinën e Gramshit

Incidenti në Uzinën e Gramshit, ka ndodhur rreth orës 17:40 pasi roja ka vënë re lëvizje të dyshimta rreth objektit. Menjëherë ai ka njoftuar përgjegjësin e rojeve se një person ka hyrë drenda territorit dhe ka tentuar të bëjë fotografi. Të...

‘Çmendet’ deputeti rus, thirrje për luftë në Evropë: Të pushtojmë edhe Poloninë

“Rusia mund të kryejë një sulm të plotë kundër Polonisë, shteteve baltike dhe Kazakistanit si pjesë e një operacioni të posaçëm ushtarak global për çmilitarizimin dhe denazifikimin.”– kështu është shprehur deputeti rus Savostyanov. Deklaratat pro luftës nga pala ruse vijnë...

A mund të mbijetojë bota pa naftën dhe gazin rus?

Shtetet e Bashkuara, Britania e Madhe dhe Bashkimi Evropian kanë njoftuar se do t’i kufizojnë importet e naftës ruse. Kjo, edhe pavarësisht faktit se Rusia ka paralajmëruar se mund të ndërpresë furnizimin e Evropës me gaz, nëse vjen deri te...

Publikohen pamjet 3D, kolona 64 km e autoblindave ruse që ka ngecur pranë Kievit

Janë publikuar pamjet më të fundit nga kolona kilometrike e automjeteve të blinduara të Rusisë, të cilat i janë drejtuar prej ditësh kryeqytetit të Ukrainës, Kievit, por që kanë ngecur në vend. Pamjet 3D tregojnë kolonën ushtarake ruse që llogaritet...

Video/ Rusia bombardon qytetin ukrainas të Okhtyrka

Rusia ka bombarduar një tjetër qytet. Mediat ukrainase raportojnë se avionët rusë kanë lëshuar predha në qytetin e Okhtyrka, ku është sulmuar një termocentral dhe disa banesa. Kryebashkiaku i këtij qyteti ka publikuar pamjet e sulmit, ndërsa raportohet se deri...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img