No menu items!

politike

Berisha mbërrin në selinë e PD

Lideri historik i demokratëve Sali Berisha është rikthyer sot në selinë e PD-së. Pak para tij në selinë e demokratëve, shkruan disa prej anëtarëve të Komisionit të Rithemelimit të PD-së, të cilët u pritën nga Enkelejd Alibeaj dhe Gazment Bardhi. Një...

Ngjela: Putin rrezikon fund të hidhur

Veprimet me psikikë të çrregullt nga një president absolut në një shtet, i trembin bashkëpunëtorët e tij të ngushtë me frikën e tyre të sëmurë. Kjo frikë i detyron që këta të shkojnë deri në vrasjen e presidentit të...

Ngjela: Berisha ka vënë stemën e Ukrainës në xhaketë, por paratë e korrupsionit ka shpresën t’ia shpëtojë Putini

Të korruptuarit e mëdhenj të Shqipërisë janë tani në ankth, se po shohin dekadencën e forcës tiranike Putin, si pasojë e rezistencës së Ukrainës. Midis tyre, Saliu ka vënë stemën e Ukrainës në xhaketë, por paratë e korrupsionit ka shpresën...

Meta ironi me Bashën: Luli faqen e ndërron, dje shante, sot lëvdon

Presidenti Ilir Meta, i ftuar në emisionin "Të Paekspozuarit" në MCN TV, u pyet lidhur me votat që Lulzim Basha dha për zgjatjen e afateve të vettingut.  Meta e ironizoi Bashën, duke thënë se "Luli faqen e ndërron, dje shante,...

Berisha: Vetëm protestat janë shpëtimi i Shqipërisë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka dënuar skandalin e publikimit të  pagave të mbi 600 mijë qytetarëve shqiptarë dhe targave të makinave ditën e sotme. Berisha shkruan se "në Shqipëri si në asnje vend të botës të gjitha sistemet dixhitale të narkoshtetit janë...

BE për “Ballkanin e Hapur”: Përfitime më të mëdha nga përfshirja e gjithë shteteve të Ballkanit Perëndimor

Bashkimi Europian ka mbështetur deklaratat e komisionerit për zgjerim, Oliver Varhejli, për “Ballkanin e Hapur”. Ana Pisonero, njëra nga zëdhënëset e Komisionit Europian, në një përgjigje për Telegrafin, ka thënë se Integrimi Rajonal që bazohet në rregullat e BE-së, i...

Fajtore e gjithë elita drejtuese e partisë demokratike, dhe kryefajtori

Nga: Artan Fuga Eshtë e padyshimtë që kriza që përjeton opozita shqiptare, kriza e gjithë këtyre muajve në partinë më të madhe opozitare, kalimi i të gjitha pushteteve vendore, në Kuvend, te partia në pushtet dhe Edi Rama, harxhimi kotmëkot...

Berisha ”betohet” në Kurbin: Do jem në politikë deri 95 vjeç

Sali Berisha i ka bërë thirrje Lulzim Bashës që të dalë dhe të tregojë para qytetarëve për dosjet “Muzin” dhe “Toyota Yaris”, teksa thotë se kryedemokrati për burg për shkak të këtyre dy dosjeve. Ish-kryeministri u shpreh se Basha u...

Nard Ndoka: Berisha, shumë më lart se Rama dhe Nano

Politikani i njohur Nard Ndoka ka treguar marrëdhëniet e tij lidhur me figura të njohura politike, duke veçuar si të veçantë ish-kryeministrin Sali Berisha. I ftuar në emisionin “Dola tekOla”, Noka tha se kryedemokrati Lulzim Basha ishte politikan i ftohtë...

As bukë, as ujë, vetëm “Përputhen” dhe lloqe politike

Nga: Mentor Kikia Episodi 1: Më telefonoi drejtuesja e një programi në një TV: -Vjen sonte në programin tim? -Për çfarë do të diskutohet? -Për çfarë? Për PD-në, për çfarë tjetër? -Po pse vetëm për PD-në, sot ishte protesta e fermerëve, interesante. -Nuk shikon njeri gjë...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img