No menu items!

politikane

Pse BE-ja nuk po i sanksionon politikanët në Ballkanin Perëndimor?

Rritja e vazhdueshme e numrit të politikanëve dhe njerëzve të tjerë të lidhur me politikën nga Ballkani Perëndimor, ndaj të cilëve Shtetet e Bashkuara kanë vendosur sanksione, ka bërë që të kërkohet nga Bashkimi Evropian të veprojë njëjtë. Thirrjet për...

Arrestimi i politikanëve të korruptuar, Yuri Kim: Ky është vetëm fillimi

Ambasadorja e SHBA në Shqipëri Yuri Kim ka paralajmëruar se largimi i gjyqtarëve dhe prokurorëve dhe pastrimi i politikës nga elementët e korruptuar është vetëm fillimi. Kim tha se e vetmja mënyrë për të luftuar krimin e organizuar është...

10 arsye: Pse SHBA dhe BE s’do e mbështesin Vetingun e politikanëve

Nga: Kreshnik Spahiu E keni parë heshtjen e ambasadores amerikane Yuri Kim për Vettingun e Lulzim Bashës? Po ambasadorët e tjerë i keni parë që as e merr kush seriozosht? E keni vënë re ndryshimin e angazhimit amerikan për Vetingun në gjyqësor...

Berisha: Vetingu i politikanëve është i nevojshëm, ja si duhet të kryhet

Ish-kryeministri Sali Berisha, u shpreh gjatë takimit të tij me demokratët e Beratit, se Vetingu në politikë është i nevojshëm, por të bëhet brenda strukturave të Kuvendit dhe jo nga SPAK. Gjithashtu, ai shtoi se kuorumi mbi 50% për mbledhjen...

Ideja mediokre e vettingut të politikanëve

Nga: Artan Fuga Ideja mediokre e vetingut të politikanëve Cfarë ideje mediokre, e dëmshme, populiste kjo e vetingut të politikanëve! A thua se nuk ka organe që kontrollojnë pasurinë e deputetëve dhe politikanëve! A thua se nuk ka Prokurori dhe gjykata! Nuk funksionojnë?...

Drejtësia ka të dhëna/ Bardhi: Disa politikanë flasin në telefon me kriminelë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi tha në emisionin “Opinion” se organet ligjzbatuese shqiptare kanë të dhëna për politikanë të lidhur me krimin e organizuar dhe nuk veprojënë. Bardhi tha se kjo ndodh pasi palët shkëmbejnë favore me...

Yuri Kim e prerë: Parlamenti të votojë zgjatjen e mandatit të vettingut

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendin tonëYuri Kim, zhvilloi sot një takim me ambasadorin e OSBE në Tiranë, Del Monaco. Ambasadorja shprehu mbështetejen e saj për zgjatjen e mandatit të organeve të vettingut. Ndër të tjera, Kim...

Vettingu i politikanëve, Shehi: Të fillojë nga Basha dhe shefat

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u rikthye tezës dhe idesë së tij për vetting në radhët e politikës. Në një konferencë për shtyp ditën e sotme, ai tha se kjo është mënyra e vetme për të ndryshuar Shqipërinë...

Basha kërkon Vetting: SPAK të evidentojë pasuritë e ministrave dhe deputetëve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi se vettingu i politikanëve është një dëshirë e demokratëve, socialistëve dhe të gjithë shqiptarëve që të kemi një politikë që nuk ka lidhje me krimin. Në një prononcim për mediat jashtë selisë blu,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img