No menu items!

pasuri

Jahte, avionë dhe vila marramendëse/ Pasuritë e oligarkëve të Putinit

Të vërtetosh pronësinë e jahteve, pallateve dhe avionëve të oligarkëve rusë nuk është e lehtë, pasi pronarët e tyre shpesh mundohen t’i mbajnë të fshehura. Që prej nisjes së luftës në Ukrainë, SHBA-ja, Mbretëria e Bashkuar dhe vendet e...

Misterioze dhe e pamatë, pasuria marramendëse e Vladimir Putin

Perëndimi po mban frymën teksa tensionet Rusi-Ukrainë janë përshkallëzuar. Vladimir Putin ka rritur prezencën e trupave në kufirin mes vendeve, ndërsa mbrëmjen e së hënës ai urdhëroi lëvizjen e tyre në dy rajone të Ukrainës Lindore, Luhansk dhe Donetsk. Sinjalet...

Zbardhen pasuritë e Ramës, Metës, Bashës dhe Berishës

Politikanët tanë duket se jetojnë në luks, ku nuk iu mungojnë llogaritë e majme bankare, apartamentet dhe njësitë tregtare, apo edhe makinat e bukura. Referuar deklarimit të pasurisë nga 140 deputetët të depozituara në ILDKPI për vitin 2020, duke se...

Ilir Meta, pasuri 100 milion dollarë në Angli/ Detajet që implikojnë Kreun e Shtetit

Në vitin 2016, gazetari investigativ Artan Hoxha, deklaronte se gazetarë anglezë, kanë rënë në gjurmët e kompanie shqiptare të regjistruar në Londër e cila është mbulesë e një politikani shumë të fuqishëm shqiptar. Sipas Hoxhës, i njëjti politikan, ka 51...

Basha kërkon Vetting: SPAK të evidentojë pasuritë e ministrave dhe deputetëve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi se vettingu i politikanëve është një dëshirë e demokratëve, socialistëve dhe të gjithë shqiptarëve që të kemi një politikë që nuk ka lidhje me krimin. Në një prononcim për mediat jashtë selisë blu,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img