No menu items!

pakistan

Kryeministri pakistanez akuzon Donald Lu për komplot: Tentoi të rrëzonte qeverinë

Kryeministri i Pakistanit Imran Khan ka thënë se diplomati amerikan Donald Lu është përfshirë në ‘komplot’ për të rrëzuar qeverinë e tij Kryeministri pakistanez, Imran Khan i mbijetoi përpjekjes së opozitës për ta rrëzuar atë nga pushteti pas një mocioni mosbesimi ndaj...

Tronditet Pakistani: 56 të vdekur nga sulmi vetëvrasës në një xhami 

Policia në Pakistan ka thënë se të paktën 56 persona u vranë dhe më shumë se 200 u plagosën kur dy sulmues vetëvrasës qëlluan me armë në një xhami në Peshawar më 4 mars. Ata më pas shpërthyen një mjet...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img