No menu items!

opozite

Kur do zhvillohet protesta e opozitës? Përgjigjet Tedi Blushi

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi deklaroi se protesta kombëtare e opozitës do të zhvillohet së shpejti. Blushi tha nga Korça se ende nuk është vendosur për një datë konkrete. Ai theksoi se shtatori nuk do jetë fillimi...

Berisha dhe Meta takohen në Presidencë

Forcohet aleanca mes presidentit Ilir Meta dhe ish-kryeministrit Sali Berisha. Sot presidenti Ilir Meta ka vlerësuar me dekoratën “Nderi i Kombit” studiuesin dhe publicistin Ndriçim Kulla. Në ceremoni ka qenë dhe Sali Berisha, i cili është në krah të presidentit....

Përçarja e opzitës, ujë në mullirin elektoral socialist

Nga: Eduard Zaloshnja Kur koalicioni i udhëhequr nga Berisha fitoi zgjedhjet më 2005, kampi përballë tij ishte i përçarë: në secilën nga 100 zonat zgjedhore, 1 kandidat i koalicionit të Berishës kishte përballë 6 kandidatë të ish koalicionit që e...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img