No menu items!

olta xhacka

Dendias: Greqia mbështet Shqipërinë për hapjen e negociatave me BE-në

Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Dendias deklaroi se vendi i tij mbështet procesin e hapjes së negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Europian. Deklaratën, Dedias e dha këtë të hënë në Tiranë gjatë një konference të përbashkët për...

Olta Xhaçka investitore strategjike, grabit 8000 m2 bregdet në Himarë

Investitori Strategjik duhet të ketë 50 milionë Euro kapitale, ndërsa firma “Gaçi-Xhaçka” ka 50 milionë lekë/ Kryebashkiaku Jorgo Goro dhe Këshilli Bashkiak i Himarës, më 4 nëntor 2021 kanë miratuar resortin “Dreamades Luxury Suites” në Gjilekë, por vendimi është...

Xhaçka i përgjigjet Putinit: Nuk ka mercenarë shqiptarë në Ukrainë

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka i është përgjigjur presidentit rus Vladimir Putin, i cili ka vijuar me deklaratat e tij provokuese kundër Shqipërisë dhe Kosovës. Putin i është rikthyer sërish retorikës së tij të vjetër duke thënë se në...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img