No menu items!

oligarke

Ku i fshehin oligarkët rusë paratë e tyre?

Rusët kanë rreth 1 trilion Dollarë të fshehura në mbarë botën dhe shtetet mesa duket po përpiqen që t’i gjejnë këto para. Rreth ¼ e kësaj shume kontrollohet nga Presidenti rus Vladimir Putin dhe bashkëpunëtorët e tij të ngushtë, rusë...

Jahte, avionë dhe vila marramendëse/ Pasuritë e oligarkëve të Putinit

Të vërtetosh pronësinë e jahteve, pallateve dhe avionëve të oligarkëve rusë nuk është e lehtë, pasi pronarët e tyre shpesh mundohen t’i mbajnë të fshehura. Që prej nisjes së luftës në Ukrainë, SHBA-ja, Mbretëria e Bashkuar dhe vendet e...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img