No menu items!

non grata

Balla: Berisha ‘non grata’ nga SHBA, e papranueshme që SPAK-u nuk e heton

Kryetari i Grupit Paramentar të Partisë, Taulant Balla i ka kërkuar Strukturës së Posaçme (SPAK) që të hetojë ish-kryeministrin dhe kryetarin e Partisë Demokratike, Sali Berisha pasi ky i fundit është i shpallur “non grata” nga Shtetet e Bashkuara. Në...

Zv. presidenti i Paraguajit tërhiqet nga gara pas shpalljes ‘non grata’ nga SHBA

Zëvendëspresidenti i Paraguajit, Hugo Velazquez tha s do të jepte dorëheqjen dhe do të tërhiqte kandidaturën e tij në garën presidenciale. Kjo, pasi numri 2 i shtetit të Paraguajit, u fut në listën e zezë nga Shtetet e Bashkuara të...

SHBA shpall ‘non grata’ Aqif Rakipin dhe Ylli Ndroqin

SHBA ka shpallur si të padëshiruar dy biznesmenët shqiptarë, Aqif Rakipi dhe Ylli Ndroqi.  Njoftimi është bërë nga Departamenti i Thesarit në Uashington. Aqif Rakipi, ish-deputet i PDIU e biznesmen dhe Ylli Ndroqi, pronar i një televizioni në Shqipëri, janë në mesin...

SHBA i përgjigjet Berishës: Non gratat nuk negociohen

Ambasada amerikane ka reaguar sot lidhur me deklaratat e djeshme të Berishës se një person në emër të ambasadores i ka shkuar në zyrë për të negociuar lidhur me zgjedhjet në PD. Shtetet e Bashkuara të Amerikës sqarojnë se vendimet...

Shpallja “non grata”, Berisha: U godita që PD të bëhej shtojcë e PS

Pas vendimit të SHBA-së që e shpalli “non grata”, Sali Berisha ka treguar përse u rikthye aktiv në politikë. Në një takim me demokratët e Tepelenës gjatë turit të Foltores, Berisha tha se me vendimin “non grata” ju cënua dinjiteti...

Frikë nga shpallja “non-grata”? Ja si përgjigjet Presidenti Meta

Presidenti Ilir Meta, ka qenë i ftuar në emisionin "Të Paekspozuarit" në MCN TV, ku është pyetur lidhur me zhvillimet në vend dhe mundësinë që edhe ai të shpallet non-grata nga SHBA-të.  Meta tha se nuk e ka fare problem nëse...

”Non grata”/ Berisha: SHBA hoqi sanksionet për 4 ministra turq

Ish-kryeministri Sali Berisha tha sërish se shpallja non grata në SHBA është vepër e George Soros.  Berisha tha se ka pasur shumë raste të heqjes së heqjes së emrave nga lista e non-grata, ndërsa u shpreh i bindur se SHBA...

”Non-grata”/ Berisha fton ShBA-në: O nxirrni një fakt, o kërkoni ndjesë! Ndryshe nuk tërhiqem

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar mbrëmjen e sotme se SHBA-të kanë dy rrugë sipas tij pas vendimit për ‘non grata’, ku e para është ‘t’i kërkojnë ndjesë ose të publikojnë një fakt të vetëm’. I ftuar në ‘RTK 21’ në...

Berisha: Basha dhe Rama, veprime të përbashkëta për shpalljen time non-grata

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka bërë një deklaratë të fortë në studion e emisionit "Të Paekspozuarit" në MCN TV.  Ai deklaroi se shpallja e tij non-grata, ka ardhur si pasojë e veprimeve të përbashkëta, në sintoni, të Edi Ramës dhe Lulzim...

Berisha i drejtohet SHBA-ve: Më hiqni “Non grata-n” ose vazhdoj luftën për t’u rikthyer në pushtet

Ish-kryeministri Sali Berisha nga Kuvendi Kombëtar i mbledhur sot në stadiumin Air Albania i bëri thirrje Departamentit Amerikan të Shtetit që të rishqyrtojnë vendimin për shpalljen e tij non grata. Berisha theksoi se do të vazhdojë misionin e tij...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img