No menu items!

ndihme

Shefi i OBSH-së: Nuk mund t’iu dërgoj para të afërmve të mi të uritur në Etiopi

Shefi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Ghebreyesus, ka thënë se nuk mund t’iu dërgojë të holla familjarëve “të uritur” në rajonin Tigray në Etiopi. Ky rajon është shkatërruar si pasojë e luftës. “Kam shumë familjarë atje. Dua t’iu dërgoj...

Koreja e Veriut refuzon ofertën e Jugut për ndihmë

Koreja e Veriut ka refuzuar ofertën e Koresë së Jugut për mbështetje ekonomike në këmbim të denuklearizimit. Kim Yo Jong, një zyrtare e lartë dhe motra e udhëheqësit të Koresë së Veriut, Kim Jong Un, kritikoi ofertën e presidentit të...

BE-ja zotohet se do të rrisë ndihmën ushtarake për Moldavinë

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, ka premtuar rritjen e ndihmës ushtarake për Moldavinë, teksa në rajonin separatist të mbështetur nga Moska, Transdniester, janë raportuar disa incidente që çuan në akuzat ndaj Rusisë se po dëshiron që ta destabilizojë...

Mbretëria e Bashkuar pritet të rrisë ndihmën ushtarake për Ukrainën

Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, Boris Xhonson pritet të bëjë të ditur ndihmë të re ushtarake për Ukrainën, gjatë një adresimi para Parlamentit në Kiev të martën, 3 maj. Paraqitja e tij në këtë institucion do të jetë e para...

Trump kërkon ndihmë nga Putini

Donald Trump i kërkon presidentit rus Putin të publikojë informacione kompromentuese që mund të ketë për djalin e presidentit Biden. Në mes të kritikave për respektin e tij të lartë për presidentin rus ish-presidenti Donald Trump përdori këtë javë një...

Sanksionet izolojnë Rusinë, Irani: Gati të ndihmojmë Moskën

Irani është paraqitur i gatshëm për të ndihmuar Federatën Ruse në një kohë kur vendi përballet me sanksione. Ndihma Rusisë do t’i vijë në sektorin e energjisë dhe karburanteve. Deklarata u bë nga ministri i naftës Javad Owji, pas një...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img