No menu items!

mero baze

Serbët nuk janë sllavëdashës, por skllavdashës

Rusia vet nuk e do luftën e Putinit. Bota sllave nuk e do luftën e Putinit. Ukraina po bënë betejë krenare kundër Luftës së Putinit. As Kabineti i Putinit nuk është aq entuziast sa Serbia për luftën e Putinit....

Pse Meta po njeh 30 qershorin?

Nga: Mero Baze Ilir Meta ka vendosur të përfshihet dhe institucionalisht në konfliktin e brendshëm në Partinë Demokratike në krah të Sali Berishës. Njeriu që prodhoi një datë të paligjshme për zgjedhjet lokale më 2019, duke i shtyrë ato në...

Pse Vuçiç po adhurohet prej njerëzve të Berishës?

Nga: Mero Baze Pas mospajtimit publik që Presidenti i Serbisë Aleksandër Viçiç pati ndaj sanksioneve amerikane për liderin e serbëve të Bosnjës, Milorad Dodik, pashë shumë komente të mbështetësve të Berishës që filluan të bëjnë komente pozitive për Presidentin e Serbisë. Mbi...

Viti kur PD njohu vetveten dhe Sali Berishën

Nga: Mero Baze Në jetën politike të Shqipërisë, viti 2021 do të hyjë në histori si viti kur partia e parë politike në Shqipëri, u përball me vetveten. Pas 30 vitesh e bunkerizuar, si një pronë private dhe e paprekshme...

Publikimi i targave, një ‘bombë tymuese’ për të shpërqëndruar hetimin e publikimit të pagave

Nga: Mero Baze Publikimi I të dhënave të ndjeshme për qytetarët siç ishte listapagesa kombëtare vazhdoi sot me publikimin e të dhënave për veturat private dhe mund të vazhdoj më tej me rregjistra të tjerë kombëtar që ka shteti shqiptar....

Sa herë që ai ka pasur pushtet, është sjellur njësoj

Nga: Mero Baze Emisioni “Fiks Fare” sjell sot 14 dëshmi nga mbledhja e organizatës së partisë dhe Byrosë së Partisë së Mjekësisë në vitet 80 kur drejtohehej nga Sali Berisha, në të cilën zbardhet roli vendimarrës I Sali Berishës në...

“Foltorja” hesht vetëm ndaj të vërtetave

Nga: Mero Baze I vetmi evolim i Sali Berishës, që pas futjes në listën e zezë të SHBA si hajdut dhe minues i demokracisë në Shqipëri, është kalimi nga “Qyetari digital”, tek “Foltorja”. “Qytetari digital” ishte një mënyrë për të...

Profecia e ambasadores së SHBA dhe ‘enveristët’ e vërtetë të Shqipërisë

Nga: Mero Baze Botimi i fotografisë së Sali Berishës në odën e pritjes së Enver Hoxhës, i përngjan një eksperimenti social, që na e bën më të lehtë të kuptojmë se kush është Partia Demokratike, kush janë mbështetësit e Berishës...

Pse Berisha flet përditë për vdekjen e tij?

Nga: Mero Baze Është totalisht sjellja e një njeriu paranojak, që jeton me vdekjen natë e ditë. Me vdekjen e kundërshtarit, me vdekjen e atyre që ka përcjellë në atë botë duke vrarë apo urdhëruar vrasjen e tyre dhe natyrisht,...

Përballja e PD me berishizmin

Nga: Mero Baze Partia Demokratike për herë të parë në tridhjetë vite po tronditet nga përballja me berishizmin. Edhe pse e ka pasur berishizmin instrument kryesor në luftën politike që nga krijimi, ajo nuk e kishte provuar ndonjëherë “tytën e...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img