No menu items!

mbetje

Rama: Në 2013-ën nuk mblidheshin 50% e mbetjeve

Kryeministri Edi Rama deklaroi se kur mori drejtimin e qeverisë në vitin 2013, 50% e mbetjeve nuk mblidheshin. Gjatë fjalës së tij në Forumin e Menaxhimit të Integruar të Mbetjeve dhe Ekonomisë Qarkulluese, Rama u shpreh se mblidhen 90% e...

”Sanksione për mbetjet”/ Rama: Do të shkojmë deri në marrjen në administrim të Bashkisë

Kreu i qeverisë Edi Rama, ka zhvilluar një takim ditën e sotme me kryetarët e Bashkive në Kryeministri për situatën e menaxhimit dhe vendgrumbullimit të mbetjeve. Gjatë fjalës së tij, Rama theksoi se asnjë buxhet bashkiak nuk do të kalojë...

Rama mbledh krerët e bashkive: Në mars do vëmë satelitin e parë dhe do na japë situatën reale të mbetjeve

Kryeministri Edi Rama iu ka bërë apel sërish ditën e sotme kryetarëve të Bashkive të mobilizohen për çështjen e mbetjeve duke e cilësuar një turp të përbashkët. Ai tha se në muajin mars sateliti i parë do të japë...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img