No menu items!

lloyd austin

Austin: SHBA-ja do përpiqet që të shmangë një konflikt midis Kinës dhe Tajvanit

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Lloyd Austin u shpreh se SHBA-ja do të bëjë pjesën e saj, për të menaxhuar tensionet me Kinën dhe për të shmangur një konflikt të mundshëm të saj me Tajvanin. Sipas tij, Kina po bëhet gjithnjë...

SHBA-ja dëshiron të shohë një Rusi të dobësuar, thotë sekretari Austin

Sekretari amerikan i Mbrojtjes Lloyd Austin shpreson se humbjet që po pëson ushtria ruse në Ukrainë do ta pengojnë udhëheqjen e saj për të ndërmarrë veprime ushtarake në ndonjë vend tjetër. Në një konferencë për shtyp në Poloni pas vizitës...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img