No menu items!

lefter koka

Apeli i GJKKO lë në burg ish ministrin Lefter Koka

Gjykata e Posaçme e Apelit ka vendosur të lërë të pandryshuar masën e sigurisë “arrest në burg” për ish-ministrin Lefter Koka. Ditën e djeshme avokatët e ish-ministrit të Mjedisit në një prononcim për mediat u shprehen se masa e dytë...

Lefter Koka në burg/ Zbardhet vendimi i gjykatës për ish-ministrin

Gjykata e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit vendosi sërish të rrëzojë kërkesën e ish-ministrit të Mjedisit, Lefter Koka. Kjo është hera e tretë që Koka kërkonte një masë më të lehtë sigurie se ajo e arrestit me burg. Vendimi...

Korrupsioni me inceneratorët/ Gjykata e Posaçme e Apelit lë në burg ish-ministrin Lefter Koka

Është zhvilluar ditën e sotme në Apelin e Posaçëm seanca për masën e sigurisë për ish-ministrin e Mjedisit, Lefter Koka. Ky i fundit është lënë në burg. Më herët, Koka kishte kërkuar lirinë në Apel me argumentin se nuk...

”Mund të vraposh, por nuk i fshihesh dot ligjit”/ Ambasadorja Kim reagon për arrestimin e Lefter Kokës

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë Yuri Kim ka reaguar pas arrestimit të ish-ministrit të Mjedisit Lefter Koka. Në rrjetet sociale, ambasadorja Kim shkruan se askush nuk është mbi ligjin dhe SPAK po jep rezultate. “Veprimet e SPAK,...

Shkelje dhe rryshfet për inceneratorin e Elbasanit, arrestohet ish ministri Lefter Koka

Ish ministri i mjedisit, Lefter Koka, u arrestua sot nga Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) për shpërdorim detyre dhe korrupsion me procedurat, kontratat dhe ndërtimin e inceneratorit të mbetjeve urbane të Elbasanit. SPAK njoftoi se,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img