No menu items!

kruje

Tentativa për arratisje drejt Greqisë, pranga bashkëpunëtorëve të Klodian Keqit

Policia ka arrestuar dy persona të cilët ndihmuan Klodian Keqin në tentativën e tij për t’u arratisur drejt Greqisë, pasi vrau 55-vjeçarin Luan Hushi. Shtetasit L. K., 25 vjeç dhe L. Gj., 30 vjeç, u kapën në flagrancë, teksa po...

Berisha me demokratët e Krujës: Mbështetje e fuqishme për Foltoren

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zhvilluar një takim ditën e sotme, me demokratë të qytetit të Krujës. Berisha thekson se demokratët krutanë kanë shprehur mbështetje të fuqishme për Foltoren. Njoftimi i Berishës Nje kafe dhe bisede me miq, demokrate dhe demokratë te Krujes!Te...

Helmimi në Krujë/ Qytetarët protestojnë: Të dorëhiqet kryebashkiaku dhe drejtori i Ujësjellësit

Helmimi i mbi 600 qytetarëve të Krujës nga uji i pijshëm, ka mbledhur këta të fundit para Bashkisë së këtij qyteti. Ata kanë protestuar në lidhje me situatën e shkaktuar si pasojë e ujit që konsumojnë, i cili nga...

Krujë: Sekuestrohen 145 kg kanabis dhe municion luftarak, arrestohet kryeplaku, një tjetër në kërkim

Polica e Durrësit dhe Krujës kanë zhvilluar një operacion policor të koduar "Noja", ka janë kapur 145 kg kanabis dhe municion luftarak. Po ashtu, është arrestuar në flagrancë edhe kryeplaku i fshatit Nojë, si deh është shpallur në kërkim 1...

Helmimi në Krujë, dalin rezultatet e mostrave: Uji ka prezencë të bakterit Enterokok

Nëndrejtori i Institutit të Shëndetit Publik, Dritan Ulqinaku ka bërë me dije rezultatet përfundimtare të analizave të ujit të Krujës që bëni që më shumë se 600 qytetarë të përfundonin në spital. Në një deklaratë për mediat, Ulqinaku tha...

Helmimi masiv, Prokuroria e Krujës nis hetimet: Do gjejmë përgjegjësit

Prokuroria e Krujës ka nisur hetimet për akuzën e "ndotjes së ajrit, ujrave dhe tokës me pasojë dëmtimin e shëndetit të njerëzve" lidhur me helmimin masiv të qytetarëve që ndodhi dy ditë më parë. Në njoftim thuhet se do...

”Mos konsumoni ujin e depozitave”/ Ujësjellësi Krujë u bën thirrje qytetarëve

Ujësjellës Kanalizime Krujë ka reaguar zyrtarisht në lidhje me helmimin e qindra qytetarëve. Në një reagim për mediat thuhet se ka dyshime se reshjet e dendura të shiut ditën e shtunë pasdite dhe në orët e para të ditës...

Helmimi i banorëve në Krujë, reagon Meta: Të gjenden shkaktarët dhe përgjegjësit

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka shprehur shqetësimin e tij në lidhje me situatë alarmante në Krujë , ku dhjetra qytetarë kanë përfunduar të helmuar në spital. Nga të dhënat e para ka dyshime se ata janë helmuar nga...

Deklarata e fortë e gazetarit: Shumica e kriminelëve, pas ngjarjeve në Tiranë shkojnë në një fshat në Krujë

Gazetari Ferdinand Dervishi ka bërë një deklaratë të fortë në emisionin “Real Story” në News24, teksa ka folur për grabitjen me dhunë të biznesmenit Namik Çangu, një ditë më parë në Nikël të Fushë Krujës. Dervishi është shprehur se në Krujë...

Krujë/ 30 persona përfundojnë në spital me shenja helmimi

30 qytetarë kanë përfunduar në spitalin e Krujës me shenja helmimi. Mësohet se qytetarët janë paraqitur në Urgjencë me thuajse të njëjtat simptoma. Ata kanë marrë ndihmën e nevojshme mjekësore dhe më pas janë larguar për në banesat e...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img