No menu items!

kosto

‘Porti i Durrësit gjobë për taksapaguesit’, Berisha: Do rritet kostoja e transportit

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha thotë se projekti për Portin turistik të Durrësit, do të shkaktojë dëme të pallogaritshme për vendin. Në një deklaratë për mediat nga selia blu, Berisha u shpreh se taksapaguesit shqiptarë do të gjobiten me...

“Interesi për agroturizmin i lartë, por janë rritur kostot e produkteve”

Flet Fundim Gjepali, “Agroturizëm Gjepali” Agroturizmi nuk u ka shpëtuar kostove të rritura që po përjetojnë shumica e sektorëve gjatë këtij viti. Fundim Gjepali, nga Agroturizëm Gjepali, e cilëson këtë vit pozitiv për nga ecuria. Megjithatë ai thekson se ka pasur...

“Albania 1&2” së shpejti në orbitë, por sa kushton një satelit?

Kryeministri Edi Rama, deklaroi disa ditë më parë në Kuvend, se brenda vitit të ardhshëm qeveria do të dërgojë në hapësirë dy satelitë “Albania 1” dhe “Albania 2”, konkretisht në muajt mars dhe qershor 2022. Shqipëria pritet të bëhet...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img