No menu items!

kisha serbe

Petkoviç: Kurti po kriminalizon serbët për të justifikuar veprimet e tij të dhunshme

Drejtori i zyrës për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviç thotë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dëshiron të kriminalizojë serbët për të justifikuar veprimet e tij të dhunshme. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Petkoviç është shprehur se...

Marrëveshja me kishën serbe, Abazoviç takon Gjukanoviç në Presidencë

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç ka zhvilluar një takim me presidentin e vendit, Milo Gjukanoviç, pasditen e së martës në selinë e Presidencës. Sipas mediave malazeze, temë diskutimi ka qenë miratimi i Marrëveshjes Themelore me Kishën Ortodokse Serbe dhe...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img