No menu items!

keshilli i sigurimit

Shqipëria merr presidencën e Këshillit të Sigurimit, Rama: Jemi të privilegjuar

Kryeministri Edi Rama thotë se Shqipëria është e privilegjuar për marrjen e drejtimin të presidencës së Këshillit të Sigurimit të OKB-së, duke filluar nga dita e sotme. Përmes një video-mesazhi në rrjetet sociale, Rama shprehet se vendi ynë mbetet i...

Bie rezoluta në OKB për Ukrainën, Rusia vendos veton

Rusia vendosi veton ndaj një rezolute të paraqitur nga SHBA dhe Shqipëria në Këshillin e Sigurimit të OKB-së ku kërkohet që Moska të ndalonte menjëherë agresionin e saj kundër Ukrainës dhe të tërhiqte të gjitha trupat e saj ushtarake. 11...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img