No menu items!

kandidat

Ukraina s’i ka plotësuar kushtet për marrjen e statusit kandidat, sipas ministrit serb

Ministri i Brendshëm serb, Aleksandër Vulin ka reaguar në lidhje me vendimin e Bashkimit Europian, për t’i dhënë Ukrainës statusin e vendit kandidat. Sipas tij, Ukraina nuk i ka përmbushur kushtet dhe nuk ka përmbushur standardet si vendet e Ballkanit,...

Berisha: Nuk votojmë asnjë kandidat të Ramës për president

Partia Demokratike nuk do të votojë asnjë kandidat për president të propozuar nga Edi Rama. Kështu deklaroi ish-kryeministri Sali Berisha nga Shkodra, ku mori pjesë në ceremoninë përkujtimore për martirët e 2 prillit. Berisha tha se Komisioni i Rithemelimit nuk do...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img